Офісні бої без правил: шкідливі поради

    За зовнішнім благополуччям, привітністю колег і корпоративними цінностями часом киплять бурхливі пристрасті, інтриги і змови. Не у всіх компаніях грають по-чесному. За допомогою заборонених прийомів хтось отримує високий пост, а хтось позбувається від неугодного співробітника. Пропонуємо невеликий арсенал заборонених засобів для ведення війни в умовах офісу за матеріалами книги психолога Йооп Сгрійверс «Як бути пацюком». Практично всі вони виходять за рамки етики і моралі, але часом виникають ситуації, коли доводиться грати не за правилами. Ці поради допоможуть вам розпізнати чужі маніпуляції і протистояти їм.
      Чутки та плітки
     Хочете  підірвати авторитет  начальника-самодура або  обридлого  колеги-вискочки? Тоді  вам пряма дорога в світ чуток і пліток! При грамотному застосуванні сарафанне радіо може стати хорошим інструментом для придушення неугодних вам осіб.
      По-перше, ви повинні чітко уявляти, проти кого і з якою метою буде запущена плітка. Пліткувати бездумно — доля балакучих секретарок, а щур-професіонал чудово знає, які наслідки може нести плітка. По-друге, ніхто в компанії не повинен здогадатися, що саме ви займаєтеся поширенням пліток. В іншому випадку на своїй кар`єрі в цій компанії можна буде поставити жирний хрест. Пам`ятайте два правила «справжньої» плітки: у неї немає першоджерела, і вона з`являється відразу в декількох місцях одночасно. Донесіть суть плітки до довірених вам осіб з інших відділів і департаментів. Таким чином буде складніше встановити першоджерело.
     Хороший офісний щур не тільки поширює плітки, а й активно їх збирає. Рядовий співробітник, почувши чергову солону історію в курилці, навряд чи буде довго про неї думати. У його голові вона затримається рівно до тих пір, поки не буде розказана колезі, після чого благополучно забудеться. Але справжні офісні інтригани нічого не забувають, а кожна плітка для них — шматочок величезного пазла під назвою «Корпорація». Вони знають всі слабкості своїх колег і промахи начальства, вміють користуватися силою одних і слабкостями інших.
      Псевдодруг
     Інтригани завжди із задоволенням вислухають всі ваші проблеми і останні новини з особистого фронту. При цьому вони будуть поплескувати вас по плечу, сміятися в потрібних місцях або давати поради — загалом, вести себе як справжні друзі. Різниця лише в тому, що щуру не потрібно саме спілкування з колегами, а потрібна лише інформація про них. Секрети, чутки і байки не пройдуть повз вуха офісного бійця — все буде зафіксовано в папці з вашим ім`ям на обкладинці. І чим інтимнішими будуть подробиці, тим голосніше скрипне капкан, вміло поставлений інтригантом.
    Розпізнати псевдодруга досить легко — він багато слухає, але мало говорить сам. До того ж, офісний щур ніколи не розповість вам про своє минуле, і вже тим більше не поділиться своїми планами на майбутнє. Швидше за все, відповіддю стануть загальні, нічого не значущі фрази.
      Корисна дружба
      Завжди можна знайти людей, які можуть зробити ваше життя легше чи важче. Вони займаються постачанням різних матеріалів, інсталяцією вашого комп`ютера, мобільним зв`язком, підготовкою приміщення для проведення зборів і, використовуючи інструкції, допомагають вам змусити ваш новий DVD-плейер робити те, що він повинен робити. Вони володіють джерелами, які можуть виявитися корисними для вас. Таких співробітників варто розцінювати як стратегічно важливий ресурс, який допоможе вам отримати перемогу в офісній війні. Саме тому необхідно стати монополістом у користуванні цим джерелом.
     Для  початку визначте  цінність співробітника і  його можливості. Не варто загострювати свою увагу на керівних посадах: боси і самі добре навчені способам маніпуляції людьми, тому ваші знаки уваги будуть виглядати підозріло. А подружитися, припустимо, з вахтером — вельми просто і корисно. Цей працівник знає, хто в скільки приходить на роботу, хто затримується допізна, і які відвідувачі приходять до ваших колег. Крім того, вкрай корисна дружба з начальниками АГВ та IT-відділів, оскільки їх допомоги регулярно потребують всі співробітники компанії. Нав`язавши вашому новому «другу» свою думку, ви можете сильно ускладнити життя своїм супротивникам.
      Гендерні інтриги
  Для маніпулювання колегами можна також використовувати статеву приналежність. Цей найпотужніший інструмент влади працює на підсвідомому рівні, а тому робить дуже сильний вплив. Більшість прийомів добре знайомі чоловікам і жінкам, які розбираються в особистісних стосунках. Наприклад, представниці слабкої статі знають, що варто розстебнути верхній гудзик блузки, і шанси, що начальник підпише потрібний вам документ, зростуть. А якщо сказати чоловікові: «Ти що, не мужик чи що?», То він хоч і неохоче, але буде виконувати те, що вам потрібно.
   У той же час багато управлінців знають про силу статевого чинника, тому їх украй складно зловити на цю вудку. І проте навіть у самій глухій обороні можна зробити пролом всього одним словом або жестом.
     «Хлопчик для биття»
     Нездані звіти, провалені терміни, невиконані завдання — для звичайного клерка ці невдачі можуть обернутися добрим прочуханом від начальника або навіть звільненням. Але професійний офісний боєць не стане турбуватися про такі дрібниці, адже він заздалегідь підстелив соломки у всіх місцях, куди теоретично може впасти. Всі шишки і стусани за нього отримує спеціально приготовлений «хлопчик для биття».
    Створити особистого «зіцголову» не так вже й складно. Виберіть слабкого співробітника, з боку якого ви очікуєте найменший опір або не очікуєте його зовсім. Будьте обережні і не робіть козлами відпущення розумних і сильних колег. Вони розгадають ваш трюк і зроблять все можливе, щоб перешкодити вашим планам і вашим намірам.
      Непідкупних у нас немає
   Досвідчений “щур”  ніколи не буде використовувати такий грубий, можна навіть сказати вульгарний інструмент маніпулювання, як грошовий хабар. По-перше, Кримінальний кодекс карає за подібні дії, а по-друге, існують більш дешеві і при цьому не менш дієві способи. Хабар, наприклад, може бути нематеріальній — похвала, зваблення, наснага. Треба лише знати, на які почуття слід натиснути, і результат не змусить себе чекати: як мінімум ви заслужите симпатію, як максимум — готовність вам допомагати.
     Якщо ви все  ж зважилися  на матеріальний підкуп, слід піднести все так, щоб хабар нікому таким не здавався. Наприклад, пляшка дорогого вина, розпита в модному ресторані, або спільна заміська поїздка на вихідних. Звичайно ж, все за ваш рахунок, як «подарунок від фірми». Вже після двох-трьох презентів людина захоче у свою чергу віддячити вам. Але не тому, що бажає зробити вам приємне, а, скоріше, для заспокоєння душі.
   Застосовувати  чи ні ці  «шкідливі поради» на практиці —  особиста справа будь-якого співробітника. Однак про методи ведення «підривної діяльності» у стінах офісу обов`язково слід знати. В іншому випадку ви ризикуєте опинитися за бортом вашої компанії, так і не зрозумівши, що ж все-таки сталося.
      www.hr-academy.ru/hrarticle/ofisnyie-boi-bez-pravil—vrednyie-sovetyi.html