Повернення після довгої перерви

  Причини для «кар`єрних тайм-аутів» можуть бути абсолютно різними — від відпустки по догляду за дитиною до творчого відпочинку. Експерти в сфері HR дають поради про те, як повернутися в професійне співтовариство після тривалої перерви.
       Пауза закінчена, прийнято рішення про пошук роботи — не тому, що «так треба», а тому, що ви дійсно цього хочете, — ви скучили за «систематизованим» ритмом життя і готові знову в нього зануритися. З чого починати тріумфальне повернення?
     Як відомо, в основному рекрутери вважають тривалою перервою в роботі період від шести місяців (а хтось схильний знижувати цю планку і до трьох місяців). Тому з пошуками можуть виникнути деякі складності.
     У даному випадку всі засоби і джерела гарні: робочі сайти, кадрові агентства, професійні знайомства та контакти з колишніх місць роботи, — кажуть в кадрових компаніях.
        Що написати в резюме?
      Починаючи пошуки  роботи після довгої  перерви, є  сенс переробити своє резюме і додати йому не зовсім стандартний вигляд. Наприклад, прекрасним варіантом буде функціональне резюме. Його формат передбачає не перерахування всіх місць роботи в хронологічному порядку, як зазвичай, а докладна розповідь фахівця про свої навички, досвід і освіту. Напевно вам є чим похвалитися, незважаючи на тривалу перерву. Особливо вигідний формат функціонального інтерв`ю для представників творчих професій: він дозволить виділити «найкращі моменти» портфоліо, а не концентрувати увагу на безперервності стажу.
         Яка структура такого резюме. 
     У  вступній  частині слід  розповісти  про цілі пошуків і  дати собі коротку професійну характеристику. Далі  повинен йти список навичок. Для зручності їх можна розбити на сфери: «Маркетинг», «Управління персоналом», «Стратегічний менеджмент» і т. д. Наступний пункт — досягнення, про які варто розповідати із згадкою конкретних цифр і результатів. В останній частині функціонального резюме варто розмістити інформацію про освіту, а також назви декількох компаній, в яких вам доводилося працювати.
         Не варто боятися позиції рівнем нижче.
       Безумовно, не варто виключати ймовірності, що повернутися на колишню позицію не вийде: рівень кваліфікації після тривалої перерви може змінитися.
      Таке  рішення не  поставить хрест на подальшій кар`єрі і не нашкодить — навпроти. Це не означає, що необхідні знання та навички не можна придбати: якщо ви займете посаду рівнем нижче, з`явиться шанс професійного зростання. А заповнивши прогалини, можна сміливо розраховувати і на подальший кар`єрний розвиток. Кваліфіковані фахівці, охочі професійно розвиватися і здобувати нові навички та знання, мають всі шанси знайти підходящу роботу.
         Тактика на співбесіді
         Тенденція, коли фахівці, які досягли певних кар`єрних висот, беруть перерву, щоб присвятити час собі, стає все більш поширеною. Особливо це стосується менеджерів середньої та вищої ланки. Спеціаліст, якому не властиво приймати поспішні рішення, може взяти паузу, і це не викличе ніякої дивної реакції. Аналіз ринку, вивчення всіх можливостей або ж, наприклад, підвищення кваліфікації — все це вимагає часу і зусиль.
        Що стосується співбесід, то чесність тут, безумовно, найкраща політика. Якщо ви з якихось причин вирішили дати собі відпочинок, то чому б теж відверто не розповісти про це? Не варто соромитися того, що в якийсь момент ви відчули втому і вирішили взяти тайм-аут. Своєчасний відпочинок — набагато краще, ніж емоційне вигорання. Крім того, пряма відповідь на такі питання — один з показників зрілості та компетентності фахівця.
      Розмовляючи з рекрутером або з керівником відділу, на роботу в якому ви претендуєте, основний акцент робіть на тому, що ви хочете працювати і розвиватися, отримати нові знання, набратися досвіду, розповідайте про свої цілі. А зарплатні очікування можна трохи знизити.
          Доганяйте ринок
       Якщо ви вирішили відновити свою професійну діяльність, то перед пошуком роботи слід, в першу чергу, проаналізувати нововведення, які відбулися в індустрії за час вашої відсутності. Ознайомившись з ними, необхідно заповнити бракуючий професіоналізм через відвідування якихось профільних курсів, семінарів або конференцій, вивчення профільних видань, потрібно довести свою компетентність до вимог ринку.
      Якщо перерва в роботі був невеликою і галузь, цікава вам, не набула великої кількості інновацій, ви зможете досить швидко влитися в робочий процес, а при певному рівні активності, легко адаптуєтесь в компанії. Якщо ж зміни були більш глобальними, то, в першу чергу, потрібно зосередитися на поповненні знань, і обов`язково вказати це у своєму резюме. Таким чином, ви продемонструєте своєму потенційному роботодавцю свої можливості і свою активність. У графі «додаткова освіта» або у своєму супровідному листі обов`язково позначте, що ви займалися розвитком своїх професійних компетенцій за допомогою додаткового навчання.