ТзОВ «Алфаінтерпласт»

ТзОВ «Алфаінтерпласт» – виробник різноманітної тари –  існує на ринку України з квітня 1994 року. Головними видами діяльності є виробництво та реалізація продукції із пластичних мас, зокрема ящиків для хлібобулочних виробів, м’ясопродуктів, молокопродуктів, овочів, фруктів, ягід та грибів, а також пиво-безалкогольної, лікеро-горілчаної промисловості. 

Також підприємсво займається переробкою вторинної сировини і матеріалів. Про те,  яким було колись і є сьогодні підприємство, яких кадрів бракує, як планує розвиватися, говоримо з Віталієм СКОПЮКОМ (на фото),  заступником директора з комерції та фінансів.

– Розкажіть, будь ласка, про компанію: скільки років ви на ринку, чи великий персонал? 
– Офіційно підприємство «запустили» з квітня 1994 року, зараз у колективі працює 15 чоловік. Головний продукт – тара, – особливість якої в тому, що вона надійна, компактна і функціональна.
 
– Ви давно на ринку, які ваші успіхи?
– За всю історію діяльності фірми не було жодної рекламації щодо якості продукції.  Власне виробництво почалося трохи пізніше, бо спочатку ми працювали як представництво,  а потім налагодили виробництво, бо побачили перспективу розвитку ринку збуту. Головний засновник – представник Чеської республіки, вирішив піднімати виробництво тут, бо у них собівартість продукції на порядок вища, ніж у нас. У нас поки дешевша робоча сила та енергоносії, а ще вигідна  логістика. Так, корпорація складається із чотирьох заводів, один із яких – в Україні.
– Які саме види тари виробляєте і хто ваш головний споживач?
–  Зокрема це ящики з поліетилену для хлібобулочних, м’ясо-ковбасних виробів, молочної продукції. Маємо можливість виробляти тару для пиво-безалкогольної продукції, для овочів, фруктів, ягід.  Асортимент дуже широкий, виробляємо також тару для технічних потреб (для внутрішнього переміщення на заводах). Напрямків чимало, і клієнтами ми гордимося, вони охоче з нами співпрацюють.
 
 
 
 
 
 
 
– І хто ж ваші ключові клієнти?
– Так, «Теремно-Хліб» з 1998 року найпершими використовують наші ящики для транспортування хліба. «Зовнішкомхліб», «Волинський пекар», «Ковельхліб», «Володимир-Волинський хліб» та інші хлібзаводи Волинської області є нашими клієнтами. Також ми працюємо з Локачами, Нововолинськом, Ратним, Любешівською споживчою спілкою. А ще з підприємствами, які займаються виробництвом ковбасних виробів. Тут всі наші волинські бренди:  «Віо», «Линник», «Волиньм’ясопродукт», «Дмитрук», «Забіяка».
– Чим приваблюєте клієнта?
– Приваблюємо тим, що завжди прагнемо робити все якісно. А ще ми надійні і відповідаємо за свій продукт, яким пишаємося. Збуваємо нашу продукцію в Білорусь, Молдову і країни ЄС, зокрема в  Польщу, Литву, Чехію. Через те, що наші власники – чехи,  ми маємо свої власні сертифікати. І політика така: те, що є актуальним для України  – виробляється в Україні. Якщо є клієнт і певне замовлення під нього (нормальна партія, економічно вигідно тощо), то ми можемо чи купити форму, чи взяти в оренду і зробити тут, бо в нас дешевше. На сьогодні маємо 14 прес-форм. Якщо невелика партія, то її виробляють у Чехії, привозять сюди і продають невеличкими партіями.
 
 
 
 
 
 
 
– А який ваш робочий клімат, чим компанія приваблива для роботи?
– Знаєте, за двадцять один рік (тобто всю історію фірми) від нас за власним бажанням пішло двоє працівників. Ну й на пенсію йдуть зі значним відтермінуванням: останнього пенсіонера ми відправили в квітні цього року, йому минуло 67. Існує проблема кадрів, тому що на сьогодні в Україні не навчають спеціалістів галузі ливарного виробництва. Є проблема в специфіці кадрів.
 
 
 
 
 
 
 
–  Які цінності сповідують в «Алфаінтерпласт»?
– Порядність стосовно себе та інших. А ще правдивість і чесність –  це наші головні принципи. Порядність у бізнесі я розумію так: якщо я сказав, що сьогодні будуть гроші, значить, вони будуть, і саме сьогодні. Це вже мої питання, де і яким чином їх знайти.  Але, своєю чергою, звертаю увагу на таке: якщо людина два-три рази не виконує своїх обіцянок – це ненадійний партнер. З практики: у нас є компаньйони в Черкасах, і ми, співпрацюючи лише по телефону десять років, вперше зустрілися в реальності не так давно. Для мене слово важить дуже багато. Інколи договір, складений найкращими юристами, не завжди виконується. Сказане почасти важить значно більше.
– Скажіть, будь ласка, а які настанови Ви можете дати людям, які бажають працювати у виробничих компаніях?  Наприклад, випускникам, людям з мінімальним досвідом, які хочуть  трудитися в рамках виробництва.
– Людина, яка попрацювала в рамках будь-якого виробництва, знає практично всю діяльність фірми від початку до кінця, тут є можливості для розвитку. Треба істотно вивчати й розуміти законодавство, іншого варіанту немає. Людина, яка не хоче розвиватися,  ніколи не працюватиме на виробництві. Бо воно – як народження дитини. Йде вивчення ринку, маркетинг, запуск виробів – усе це досить тривалий і цікавий процес, як і розвиток самого колективу.
– Чи можете ви  радити йти у виробництво людям, які люблять цікаву роботу, постійно самовдосконалюються,  багато працюють над собою?
– ВВП країни складається з виробництва, це гордість будь-якої держави. Привезти, продати – це також непросто, теж треба багато знати, але гордість країни – це люди, які тут щось виробляють. Не завжди про нас пам’ятають, згадують тільки податкові органи, коли треба заплатити податки наперед. Ми працюємо на  Волині, у Луцькому районі зокрема, і тут платимо податки. Не буде нас, інших галузей,  – не надходитимуть кошти до бюджету. На нас, виробниках, також тримається економіка.