Застереження від ризиків під час пошуку роботи.

Ми закликаємо уважно ставитись до вибору працедавців. Ось основні аспекти, на які варто звернути увагу, щоб не “попектись”.
1. Умови роботи.
Працедавець чітко повинен озвучити весь перелік функціональних обов`язків, умови та графік роботи. Якщо на Ваше прохання Ви чуєте “розмиту” відповідь, скоріш за все (а наша практика показує, що завжди), ви будете робити все.
      2. Заробітна плата (ЗП).
      Чітко озвучений розмір заробітної плати та терміни її видачі — ознака порядності фірми.
      Вас повинно насторожити, якщо:
        • пропонують небагато обов`язків та ставлять низькі вимоги за велику ЗП;
        • нечітко озвучують розмір ЗП — ознака нечіткого її отримання;
    • коли Вам пропонують придбати за великий кошт матеріали, необхідні для роботи, або використовувати власні ресурси (ноутбук, авто) без фінансової компенсації.
      3. Офіційне оформлення.
  Як правило, підприємство, яке налаштоване на тривалу співпрацю та законослухняним, обов`язково оформляє з працівником трудові відносини.
      Але коли Вам кажуть попрацювати, а “там видно буде”, як правило, ніколи не оформлюють.
      4. Перспективи росту.
    Навіть найменша, але серйозна фірма, має чіткі цілі, стратегію і тактику їх досягнення. Якщо у Ваші плани входить кар‘єрний ріст, Ви маєте знати, що очікувати від організації через 1-3-5 років. Якщо Вам не можуть відповісти, то, скоріш за все, кар‘єрний ріст в даній організації закінчився там, де почнеться.
      5. Репутація.
     Дізнавайтесь про компанію все  ще перед тим, як йти на співбесіду. Запитуйте друзів, знайомих. Наш досвід показав, що гарно працює наступний метод: знайти в Інтернеті 2-3 резюме людей, які працювали в компанії, що Вас цікавить, підготувати список запитань, зв`язатись з ними і ретельно все випитати.
      6. Плинність кадрів.
    Завжди цікавтесь причиною виникнення вакансії. Адже вони виникають з різних причин: у зв`язку з розширенням, по причині звільнення попередника, “декретне місце” тощо.
      7. Співбесіда.
   На підприємствах високого рівня роботи відмінно працюють всі ланки, в тому числі відділ персоналу. Перед співбесідою по телефону Ви маєте право знати: назву підприємства, його місце розташування, коротко про умови роботи і, можливо, про ЗП.
      Має насторожити, якщо:
      • Не повідомляють назву підприємства (можна відразу не йти).
      • Не надають будь-якої інформації по по телефону.
      • Призначають на один і той же час усіх кандидатів, не попередивши про це.
     Ще один важливий момент. Повідомлення результатів співбесіди. Ви маєте право їх знати, і тому поцікавтесь, коли Вам їх повідомлять або коли можна самостійно перетелефонувати.
    І якщо підприємство, де Вам пропонують роботу, пройшло Вашу перевірку — тоді сміливо можна погоджуватись на роботу в ньому. Адже ми вибираємо і нас вибирають. Більше того, робота — це місце, де ми проводимо 60% життя, давайте робити його комфортним.